Przejdź do treści

Netron

logo Netron

Wprowadzenie

Netron to aplikacja i biblioteka umożliwiające graficzną wizualizację modeli uczenia głębokiego. Ułatawia analizę architektury oraz funkcjonalności modeli.

Dostępność

Netron dostępny jest jako aplikacja dla systemów Windows, MacOS oraz Linux. Może zostać także uruchomiony jako biblioteka do języka Python. Dostęp uzyskać można także poprzez aplikację przeglądarkową. Dokładne instrukcje dotyczące uruchomienia i instalacji dostępne są na stronie biblioteki.

Instalacja oraz przykład użycia

Użycie narzędzia jest bardzo proste. Na przykład, uruchomienie przy pomocy interpretera języka Python wygląda następująco:

pip install netron 
netron <ścieżka_pliku_z_modelem>

Szczegóły

Netron pozwala na wizualizację modeli zapisanych w formatach, takich jak ONNX czy Keras. Posiada także eksperymentalne wsparcie dla wizualizacji modeli z frameworków takich jak Tensorflow, Pytorch i scikit-learn. Pełną listę wspieranych formatów można znaleźć na stronie projektu. Korzystanie z wizualizacji może stanowić wygodną formę przeglądu architektury modelu i określenia krok po kroku jego funkcjonalności.

Informacje o wydaniu

Obecna wersja to 7.3.2, wydana w grudniu 2023 roku. Autor, Lutz Roeder, aktywnie rozwija i wspiera projekt. Nowe wersje pojawiają się z reguły raz w roku.

Linki


Ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2023